субота, 17 травня 2025 р.

16 травня - День Біблії

 

16 травня, щорічно у ЗНЗ Чернівецької області, відзначається День Біблії. Цей день є нагодою звернутися до моральних засад, етичних норм життя людини, духовної спадщини, гуманістичних ідеалів, які мають ключове значення у вихованні підростаючого покоління. В рамках цієї дати у Берегометському ліцеї №2 проведено заходи:

- Інтегрований урок з «Основ християнської етики» у 7-Б та 9 класах на тему: «Біблія – книга книг» - за участю протоієрея Святоюріїївського храму смт.Берегомет Колотила С.Д. та вчителя курсу «Основи християнської етики ліцею Марчук Н.В.;

- Інформаційні хвилинки у 1-11 класах «Біблія – джерело мудрості і моралі» (класні керівники 1-11 кл);

- Виставка літератури у бібліотеці ліцею на тему: « Біблійні цінності у житті людини»;

- Загальношкільна лінійка на тему: « Вплив Біблійного вчення на життя людини сьогодні»;

- Творчий бліц-турнір на тему: «Біблійні сюжети очима дітей».

#ДеньБіблії2025 


четвер, 15 травня 2025 р.

«Моя родина унікальна»

«Моя родина унікальна»

     Я пишаюся своїм батьком, Москалем Віталієм Миколайовичем, тому що він мужньо захищав нашу неньку - Україну від ворога під час повномасштабного вторгнення рф на нашу Батьківщину, яке розпочалося у 2022 р. Військовий обов’язок воїна ЗСУ виконував у 57-му ОСБ та 5-ій штурмовій бригаді. Мій батько брав участь у надскладних бойових завданнях у  непростих умовах.  Батько та його батальйон знаходилися у селі Іванівське Бахмутського району Донецької області. Під час виконання чергового бойового завдання отримав важке поранення ноги та контузію. Це поранення кардинально змінило його життя та життя нашої сім’ї. Реабілітацію батько  проходить до сьогоднішнього дня.

За свою героїчну службу у лавах ЗСУ мій батько отримав такі нагороди:

- Медаль» За поранення»

- Медаль УБД

Кожного разу, коли я дивлюся на його нагороди, то відчуваю гордість і безмежну вдячність за те, що він став на захист України без вагань, а значить, без вагань за власне життя йшов у бій і, не роздумуючи над наслідками, захищав і свою сім’ю, і  родину, і весь український народ.

           Мій батько - дуже роботяща людина, має золоті руки. Все, за що не візьметься, зроблено з душею та якісно.

Мій татусь має багато хобі: полювання, риболовля,гра в шахи, а особливо тато любить ходити до лісу по гриби. Наша сім’я залюбки підтримує татуся, і часто активно ми всі разом  проводимо відпочинок на природі.

Отже, мій батько - унікальна людина, найдорожчий, найрідніший  для мене і мого брата. Можу підібрати десятки слів, щоб описати душу і серце мого татуся. 

     Я беру приклад з нього: буду в майбутньому хорошим татом для своїх дітей, гарним чоловіком, вірним другом. І найважливіше – я неодмінно стану на захист своєї держави, свого народу, не шкодуючи свого здоров’я і життя, як мій тато! 

МІЙ ТАТО – ГЕРОЙ!!!

 

середа, 7 травня 2025 р.

Засідання професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів ЗЗСО Берегометської ТГ

     «Орієнтація процесу виховання на розвиток особистості, формування її ключових компетенцій, життєвих навичок» - тема засідання професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів ЗЗСО Берегометської ТГ, яке відбулось 7 травня 2025 року.

    З вітальним словом до учасників засідання звернулась директорка Берегометського ліцею № 2 Світлана Чепига, яка підкреслила важливість діяльності заступника директора з виховної роботи, розповіла про координацію взаємодiї адміністративного персоналу з усiма службами та пiдроздiлами, якi забезпечують виховний процес, презентувала присутнім діяльність ліцею. Світлана Василівна звернула увагу і на  документацію, яку веде заступник директора з виховної роботи, і на відпрацьований з роками алгоритм взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

    Заступниця директора з виховної роботи ліцею Наталя Марчук провела дискусійне коло «Організація національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану». Наталя Василівна розкрила роль національної пам’яті як інструменту зміцнення української ідентичності серед здобувачів освіти, акцентувала увагу на важливості поєднання історичної обізнаності та практичної діяльності учнівської молоді: участь у волонтерських ініціативах, проєктах вшанування героїв, інтеграції національно-патріотичного змісту в освітній процес. Також було наголошено, що у контексті воєнної агресії освіта стає простором формування ціннісних орієнтирів. Формування національної ідентичності в сучасних умовах є не лише виховною функцією, а стратегічним вектором збереження державності, культури та соціальної єдності.

    У практичній частині засідання присутні готували ляльки – мотанки «Оберіг для воїна ЗСУ». Майстер-клас провела педагог-організатор Мар’яна Бужора. Вона розказала, що лялька-мотанка – це одна з найдавніших народних іграшок, символ жіночої мудрості, родинний оберіг, втілення добра і лагідності. Заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори  ознайомились з історією виникнення традиційних народних ляльок, навчились виконувати основні технологічні прийоми, які застосовуються для виготовлення ляльок-мотанок та навчились їх створювати.

Учасники засідання ПС відзначили високу ефективність і продуктивність заходу та висловили щиру вдячність адміністрації ліцею і педагогам, організаторам заходу.




 

субота, 3 травня 2025 р.

Засідання обласної професійної спільноти «Менеджери закладів освіти»

 


ОСВІТА. ЯКІСТЬ. УРОК. МАЙБУТНЄ 
     Саме під таким внутрішнім гаслом 2 травня  відбулося засідання обласної професійної спільноти «Менеджери закладів освіти» – директорів, завідувачів філій, заступників директорів/завідувачів із навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Чернівецької області.
✅ Місцем зустрічі став Берегометський ліцей №2 Берегометської селищної ради Вижницького району — заклад, де теорія та практика якості освіти гармонійно поєднуються щодня.
🔹 Тема семінару-практикуму:
«Ключові аспекти побудови сучасного уроку як складова внутрішньої системи забезпечення якості освіти»
🔹 Модераторка заходу:
Алла Ткач, координаторка обласної професійної спільноти «Менеджери закладів освіти», завідувачка науково-методичного центру освітнього менеджменту КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області» (ІППОЧО), професійно й натхненно провела учасників крізь ключові аспекти семінару, презентувавши також власне бачення теми:
🔸 «Сучасний урок крізь призму реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»
🔹 Мотиваційний меседж від ІППОЧО висловила
Наталія Куриш, в.о. директора КЗ «ІППОЧО», яка закликала освітніх управлінців мислити системно, діяти стратегічно та будувати якісну освіту – урок за уроком.
🔹 У вступній частині заходу виступили:
▪️ Олена Бощук, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради
▪️ Світлана Чепига, директорка Берегометського ліцею №2
які поділилися особливостями функціонування ліцею та територіальної громади в умовах трансформації освітнього середовища.
🔹 Поглиблений управлінський акцент зробила
Тамара Богачик, заступниця директора з науково-методичної роботи КЗ «ІППОЧО», у своїй доповіді:
🔸 «Концептуальні засади управлінської діяльності щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти: практичний аспект»
🔹 Про успішну модель внутрішньої системи забезпечення якості освіти в дії розповіла
Світлана Чепига, директорка ліцею, в темі:
🔸 «Внутрішня система забезпечення якості освіти в Берегометському ліцеї №2: успішна практика»
🔹 Про моделювання сучасного уроку, універсальний дизайн і реальні кейси Нової української школи поділилася
Людмила Лупу, заступниця директора з навчально-виховної роботи Берегометського ліцею №2, у виступі:
🔸 «Універсальний дизайн уроку в НУШ. Моделювання мікроструктури сучасного уроку»
🔹 Надихаючими прикладами компетентнісного підходу до викладання поділились педагогині ліцею:
▪️ Олеся Меленко, учителька основ здоров’я, ЗБД, спеціаліст вищої категорії, «учитель-методист»
▪️ Галина Міняйло, учителька математики та інформатики, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель»
▪️ Юлія Матюшенко, учителька географії, спеціаліст вищої категорії, «учитель-методист»
Учасники семінару відвідали фрагменти уроків:
📘 ЗБД, 5 клас – «Етична поведінка» (Олеся Меленко)
📐 Математика, 6 клас – «Координатна площина» (Галина Міняйло)
🌍 Географія, 7 клас – «Природні зони Євразії» (Юлія Матюшенко)
🔹 Кульмінацією семінару став презентаційний урок-екскурсія для 8 класу на тему:
🔸 «Мигово – гірськолижний курорт»
з курсу за вибором «Історія рідного краю. Берегометська ТГ», проведений Світланою Чепигою, директоркою ліцею, разом із Олександрою Клапійчук, директоркою Опорного закладу «Мигівський ліцей» Берегометської селищної ради, керівник туристсько-краєзнавчого гуртка. 
📌 Така взаємодія управлінців, методистів та вчителів доводить: сучасний урок – це не лише про зміст і методи. Це – про якість, натхнення і відповідальність за кожну дитячу мрію, яку допомагаємо реалізувати.
     Дякуємо всім учасникам за активну позицію та спільний поступ до нової якості української освіти! 💙💛